Marciniak Ogrodzenia - producent ogrodzeń nowoczesnych oraz wiat garażowych.

Baner Piotr Żyła

Potrzebujesz wyceny?

+48 732 081 990

kontakt@marciniakogrodzenia.pl

Baner Piotr Żyła
ARTYKUŁ

Wiaty garażowe ze stali – 4 powody, dla których musisz mieć jedną z nich na swoim podwórku


Wiaty garażowe ze stali – 4 powody, dla których musisz mieć jedną z nich na swoim podwórku


Wieje, leje, smaży. Pogoda może być największym wrogiem Twojego samochodu. Dlatego to zrozumiałe, że szukasz praktycznego rozwiązania na jego ochronę. A jeśli czytasz ten tekst to masz już nawet pewien pomysł – chcesz wiedzieć dlaczego warto wybudować wiatę garażową ze stali 🙂

Już odpowiadamy.


Wiaty garażowe są tanie

A na pewno zdecydowanie tańsze niż budowa garażu. Grube ściany? W tym przypadku odpadają. Okna? Brak. Brama garażowa z automatycznym otwieraniem? Jej też nie potrzebujesz.

Eksperci przyjmują, że chcą wybudować garaż jego 1 m2 będzie kosztował Cię tyle samo, co budowa tej samej powierzchni domu. Dodatkowo potrzebujesz projektu dostosowanego do swojej działki. Zatem nawet ograniczając koszty, cały garaż o powierzchni ok. 50 m2 będzie kosztował Cię minimum 30 000 zł.

W przeciwieństwie do niego wiaty garażowe nie wymagają, aż takich inwestycji. Ich budowa jest kilka razy tańsza, a ceny wysokiej jakości caportów wyprodukowanych z ocynkowanej ogniowo stali zaczynają się już od 7 tys. zł za całość. Prawda, że widać różnicę?


Wiaty garażowe są nowoczesne i trwałe

A to znaczy, że świetnie komponują się z niemal każdą bryłą współczesnego budynku i architekturą jego otoczenia. Minimalistyczna konstrukcja nie zdominuje a uzupełni każde podwórko – jest elegancka i ponadczasowa.

Ta nowoczesność, to jednak nie tylko wygląd. Dobrze zaprojektowana i zamontowana wiata garażowa ze stali to produkt gotowy – nie będzie wymagać dodatkowej konserwacji i przez długie lata skutecznie ochroni samochód przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. To inwestycja, która po prostu się opłaca. Zresztą – sam zobacz.

carport podwójny styl horyzontalny 4 ściany na dwa auta w kolorze antracyt stylu palisada wiata na samochód podwójna carport zadaszenie dekormur wiata na samochód carport zadaszenie zaluzja antracyt pod nowoczesny dom tanio pojedyncza na jeden samochód


Wiaty garażowe buduje się w kilka dni – to oszczędność czasu

I znowu wracamy do porównania garażu z carportem. Chcąc postawić ten drugi czas budowy należy wyliczyć podobnie, jak w przypadku stawiania takiej samej powierzchni nowego domu. Caport natomiast to zdecydowanie prostsza konstrukcja.

Wiaty garażowe, w skrócie, kupuje i montuje się mniej więcej tak:

  1. Sprawdzasz naszą ofertę i wybierasz najbardziej interesujący model.
  2. Nasi technicy przyjeżdżają na miejsce inwestycji i dokonują dokładnych pomiarów – to wtedy oceniają stan podłoża i ewentualną konieczność jego utwardzenia. Pomagają też opowiedzieć na pytanie, czy potrzebne będzie pozwolenie na budowę wiaty garażowej.
  3. Przesyłamy nasze propozycje, a ty musisz podjąć ostateczną decyzję.
  4. Dopięcie formalności.
  5. Jeśli nie wprowadziłeś do projektu, żadnych zmian następnego dnia przyjeżdżamy z materiałem. Montaż całej konstrukcji trwa najczęściej jeden dzień.
  6. A potem wystarczy już parkować i nad niczym się nie zastanawiać. Wiata, którą zamontowaliśmy będzie wyglądać tak samo przez następne lata.

Wiaty garażowe stawia się bez pozwolenia na budowę

Choć nie każdą 😉

Podczas oględzin miejsca montażu nasi eksperci ocenią czy koniecznym będzie spełnienie urzędowych formalności. Spokojnie, w razie potrzeby pomożemy Ci ograniczyć je do minimum. To ważne ponieważ zdobycie pozwolenia na budowę wiaty mogłoby wstrzymać inwestycję nawet o 30 dni.

Żeby uniknąć tej “przyjemności” wystarczy jednak spełnić kilka podstawowych warunków (zadbać o odpowiednią wielkość wiaty, wskazać właściwe miejsce jej montażu, czy typ zabudowania ścian). Współpraca z naszymi ekspertami ściągnie Ci te problemy z głowy.

Więcej na temat budowy wiaty garażowej bez pozwoleń przeczytasz >> tutaj

Albo obejrzysz w poniższym filmie:


Nawet jeśli w przyszłości chcesz wybudować garaż połączony z domem to gwarantujemy, że wiata będzie idealnym rozwiązaniem przejściowym, które nie zrujnuje Twojego budżetu.

Postawisz ją w kilka dni za znacznie niższą cenę, będzie świetnie wyglądać na podwórku i skutecznie ochroni Twoje cztery kółka.
A kiedy będziesz już regularnie parkować pod wiatą, nic nie stoi na przeszkodzie, by na spokojnie dalej odkładać na wymarzony garaż.


Wiaty garażowe Marciniak Ogrodzenia

Sprawdź naszą ofertę:
nowoczesne wiaty garażowe

A w razie pytań daj znać:
+48 732 081 990
kontakt@marciniakogrodzenia.pl

 

A w razie pytań daj znać: