Marciniak Ogrodzenia - producent ogrodzeń nowoczesnych oraz wiat garażowych.

Baner Piotr Żyła
wiata_carport_samochodowy_panele_solarne_fotowoltaiczne

Wiata solarna

Konstrukcja wiaty solarnej jest solidnie wykonana, wszystkie elementy są ocynkowanie i malowane proszkowo, zaś konstrukcja dachu jest trwała i wytrzyma obciążenie o natężeniu 110-135 kg/m2. Płatwie, na których podparta jest konstrukcja daje możliwość wcześniej wspomnianych paneli. Sam dach pokryty został blachą trapezową T55 z powłoką antykondensacyjną.

Cena dotyczy wiaty bez wypełnień (ścianek) i paneli fotowoltaicznych. Więcej szczegółów poniżej. Zawsze możesz zadzwonić, a nasz konsultant poda Ci więcej informacji.

Cena od:

Złoty polski (zł) - PLN
 • Złoty polski (zł) - PLN
 • Korona czeska (Kč) - CZK

Tego produktu nie ma na stanie i nie jest dostępny.

Nasze Ogrodzenia i Carporty powstają przy wykorzystaniu certyfikowanych surowców od ArcerolMittal – największego i najnowocześniejszego producenta stali na świecie.

Nowoczesny Styl
Sprawdzone Rozwiązania
ZOBACZ WIATY
Wiata Garażowa - Carport dwustanowiskowy z garażem

PAMIĘTAJCIE! TA OFERTA NIE POSIADA PANELI FOTOWOLTAICZNYCH. NASZA WIATA SOLARNA JEST PRZYSTOSOWANA DO ICH MONTAŻU.

Wiata solarna to świetne rozwiązanie dla osób, którym zależy na lakierze swojego samochodu i uchronieniem go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo czerpiąc korzyści w postaci prądu dla Twojego domostwa. Dwie pożyteczne rzeczy załatwione na jednym razem, bo kto by nie chciał swojej mikro elektrowni i zadaszenia dla swojego auta. 

Wiata solarna – dane techniczne

 1. Szerokość od 300 do 600 cm
 2. Długość od 600 cm do 900 cm
 3. Wysokość 270 cm
 4. Kolor Paleta RAL
 5. Ilość słupów 8 słupów 10 x 10 (9 w przypadku tylnej ścianki)
 6. Odporność na obciążenie 110-135 kg/m2

Konstrukcja dachu naszej wiaty solarnej:

Wiata solarna ma świetną i wytrzymałą konstrukcję dachu, która zarówno ochroni Twoje auto przed niespodziewanymi zmianami pogody, a dodatkowo zaoszczędzisz budżetu na energię elektryczną. Wszystko to dzięki przemyślanej konstrukcja, która nie ma najmniejszego problemu z obciążeniem jakie niosą za sobą panele fotowoltaiczne. Sam dach przenosi obciążenie o wartości 110-135 kg/m2. Dach pokryliśmy trwałą blachą trapezową T55 z powłoką antykondenscyjną.

 

Jaką wiatę solarną wybrać?

Konstrukcja dachu:

Dach jednospadowy ze spadkiem 1,5%. 

Produkujemy wiaty dla 1 i 2 strefy śniegowej oraz 1 i 2 strefy wiatrowej.

Pomyśl także nad wzbogaceniem wiaty o dodatkową powłokę antykondensacyjną.

Powłoka antykondensacyjna (antyskropleinowa) chroni przed skraplaniem pary wodnej i powstawaniem szronu na szybie pojazdu.

Istnieje możliwość spersonalizowania konstrukcji wiaty według preferencji klienta, poprzez dowolne rozmieszczenie ścian lub modyfikację dodatkowych wypełnień w różnych wariantach wykonania.  Ostateczna cena uzależniona będzie od wybranych rodzajów ścianek i maskownic.

Produkujemy wiaty pod dowolny wymiar do długości 12 m i szerokości 10 m. Nasze wiaty mogą posiadać dodatkowe pomieszczenie gospodarcze oraz wydzielony garaż z bramą.

Śmiało możemy powiedzieć, że wszystko zależy od odpowiedniego nasłonecznienia paneli fotowoltaicznych. To wtedy mamy pewność czy nasze panele przyniosą nam korzyści z wygenerowanego prądu czy też nie. Jeśli mamy do tego odpowiednie miejsce to głównym czynnikiem jaki zadecyduje ile tej energii elektrycznej wyprodukujemy będzie ilość paneli. Chciałoby się, żeby każdy miła tylko taką sytuację, czyli idealne nasłonecznienie i maksymalna ilość, czyli 18 paneli na naszej wiacie. Niestety jest to zbyt piękne żeby było prawdziwe i wielu z Was będzie musiało skontaktować się z odpowiednimi ekspertami w dziedzinie fotowoltaiki w celu dogadania szczegółów i możliwości. Dlatego też stanowczo zachęcamy do nie podejmowania pochopnych decyzji.

 

Nie podejmuj pochopnych decyzji, tylko zadzwoń do nas

W trosce o naszych klientów zalecamy przed zakupem skontaktować się z jednym z naszych konsultantów w celu omówienia szczegółów. Nie chcemy, abyś tracił na posiadaniu naszej wiaty, więc warto byłoby przeanalizować chociażby usytuowanie takiej wiaty fotowoltaicznej. Czy dane miejsce posiada odpowiednie nasłonecznienie w ciągu dnia. Ponadto warto skorzystać z naszej usługi darmowego pomiaru na terenie całej polski. Bo kto tak naprawdę wymierzy Ci tak dobrze jak profesjonalista prawda? Dlatego nie zwlekaj i łap za słuchawkę!

 

Korzyści jakie wynikają z posiadania wiaty solarnej

Posiadanie jednej z naszych wiat fotowoltaicznych wiąże się z szeregiem korzyści jakie klient zyskuje. Posiadanie tego rodzaju wiaty to coś unikalnego i nowoczesnego, ale także w pewnym sensie przyczynianie się do polepszania aspektów ekologicznych w naszym kraju. Gdybyśmy mieli wymienić korzyści to byłyby to:

 1. Oszczędność – produkujesz własny prąd, który możesz wykorzystywać do własnego użytku,
 2. Bezpieczeństwo – każdy kto posiada swój samochód wie ile go to kosztowało, wiata pozwoli na bezpieczne garażowanie go i nie pozwoli na uszkodzenia poprzez negatywne warunki atmosferyczne,
 3. Ekologia i prestiż – posiadanie własnej mikro elektrowni to nie codzienny widok, który dodatkowo ukazuje naszą troskę o środowisko.
 4. Gwarancja jakości – każdy z elementów jest starannie dopracowywany, pracują przy tym ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy znają się na swoim fachu.

Wiele konfiguracji

Pojedyncza - 3x6m

Wiata samochodowa na jeden samochód z możliwością dostosowania ścianek bocznych. 

Carport - Wiata Garażowa Dwustanowiskowa

Podwójna - 6x6m

Wiata samochodowa na dwa samochody osobowe

Z motywem drewna

Carport na dwa samochodowy z lamelami o motywie drewno podobnym

Ze ściankami żaluzjowymi

Carport z zasłoniętymi ścianami chroniący pojazd od wiatru.

Bez ścian

Podstawowa wersja carportu bez ścian. 

Pod wymiar

Możliwość produkcji wiaty pod dowolny wymiar.

Opis budowy wiaty

1. Maksownice

Elementy dekoracyjne stawiające kropke nad „i’.

2. Powłoka antykondensacyjna

Powłoka pochłaniająca wilgoć z elementów stalowych wiaty. 

3. Solidna rama

Solidna konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne

4. Różny styl ścianek bocznych

Możliwość dodania dowolnej ilości ścianek oraz wykończenia.

Opcjonalna powłoka antyoksydacyjna na dach wiaty

Realizacje