Marciniak Ogrodzenia - producent ogrodzeń nowoczesnych oraz wiat garażowych.

Baner Piotr Żyła
ARTYKUŁ

Jak wybrać świąteczne oświetlenie zewnętrze domu i ogrodzenia?


Jak wybrać świąteczne oświetlenie zewnętrze?

Jak wybrać świąteczne oświetlenie zewnętrze domu, wiaty albo ogrodzenia-insiracje-zewnetrzne lampki swiateczne-marcinaik ogordzenia


Świąteczne dekoracje nie tylko wnętrz, ale i na zewnątrz domu to już w zasadzie nieodłączny element bożonarodzeniowej tradycji. Dziś postaramy się co nieco podpowiedzieć Wam w kwestii doboru lampek zewnętrznych i sposobu ich montażu w ogrodzie, na elewacji, czy ogrodzeniu.


Świąteczne oświetlenie zewnętrzne – postaw na różnorodność ale nie przesadzaj z ilością

Zimową porą zmrok przychodzi zdecydowanie szybciej. Zewnętrzne dekoracje świąteczne z pewnością jednak będą poprawiać nastrój domowników i pozwolą poczuć magiczny nastrój jeszcze przed przekroczeniem progu.

Niezależnie od tego czy wybierzesz skromne oświetlenie czy ozdoby rodem z filmu “W krzywym zwierciadle: Witaj, Święty Mikołaju” – dodasz uroku swojej posesji na długie, zimowe tygodnie. Pamiętaj jednak, by robić to w przemyślany sposób. Nadmiar kolorów, dekoracji ogólnie określanych syndromem świątecznego szaleństwa będzie zdecydowaną przesadą.


Jakie lampki wybrać do oświetlenia elewacji domu na Boże Narodzenie?

Pierwszą kwestią związaną z doborem oświetlenia jest wybór między światłem o nasyceniu ciepłym lub zimnym, którego należy trzymać się konsekwentnie przy każdej kolejnej dekoracji.

Następnie zdecyduj się na konkretne barwy. Do wyboru są proste, światełka jednokolorowe światełka (m.in. białe, niebieskie, czerwone, żółte), jak i oświetlenie wielokolorowe ze zmiennymi trybami i sposobem ich wyświetlania. Żeby zachować elegancki styl najlepiej ograniczyć się do 2-3 pasujących do siebie barw o jednakowym nasyceniu.


Korzystaj wyłącznie z lampek przeznaczonych do zastosowania zewnętrznego

Dekoracje z domowych lampek choinkowych przy zastosowaniu poza czterema ścinami mogą być bardzo niebezpieczne i doprowadzić do poważnego spięcia. Producenci nie wyposażają ich w technologie zapobiegającą przedostawaniu się skroplonej wody, więc wyłącznie izolowane, zewnętrzne lampki świąteczne będą odporne na zimowe warunki atmosferyczne.

Jak wybrać te właściwe? W sklepie zwróć uwagę na parametr określany jako “współczynnik IP”. Ważne by Twoje lampki opisane były numerem co najmniej IP44 (im wyższy tym większa ochrona na wilgoć).


Oświetlenie garażu lub wiaty garażowej

Jednym z ciekawych rozwiązań zdobienia wysokich, otwartych przestrzeni są tzw. kurtyny świetlne. Pozwalają one na uzyskanie efektu lekkiej, spadającej od góry zasłony światła. Rozwiązanie to idealnie wpasuje się w dłuższe ściany wiaty garażowej. Ich zastosowanie jest jednak zdecydowanie szersze – kurtyny sprawdzą się również w oknach, na dachu albo drzewkach.

Zakup kurtyn świątecznych nie jest specjalnie wysoką inwestycją. Lampki o wymiarach 3×3 metra kosztują najczęściej nieco ponad 100zł (przykładowy produkt znajdziesz tutaj)

Kurtyny-swietlne-wiata garazowa-ogordzenie-marciniak ogrodzenia.pl
Kurtyna świetlna może być bardzo interesującą ozdobą świąteczną altan i wiat

 

Zewnętrze dekoracje domu i ogrodzenia – świąteczna iluminacja na elewacji

 

Świąteczny projektor laserowy

Idealny pomysł dla wszystkich, którzy nie lubią nudy. Projektory rzucają na elewacje ruchome i różnorodne wzory nadając im efekt wizualizacji i mocno rozświetlające ścianę budynku.

Projektory laserowe kupuje się najczęściej z pilotem odpowiadającym za ich sterowanie. W ten sposób o 17:00 możesz wyświetlać bałwanki, ok. 20:00 zmienić je na spadające sople, a tuż przed snem uruchomić program gwiazdek. To rozwiązanie, które z całą pewnością przyciąga wzrok przechodniów i baaaaaaaardzo podoba się dzieciom 🙂

>>zobacz przykład

Sople świąteczne z lampek

Najłatwiejszy sposób na minimalistyczną ozdobę domu, która jednocześnie zrobi pozytywne wrażenie. Odpowiednio zamontowane lampki, wpuszczone w dyskretne miejsca na elewacji to gwarancja naturalnego efektu. Rozwiązanie świetnie pasuje nie tylko na ogrodzenie, drzwi czy okna. Powinno też znakomicie wyglądać w Twoim ogrodzie.

>>zobacz przykład

Sznury i węże LED

Chcesz złożyć sąsiadom świetliste “WESOŁYCH ŚWIĄT”? A może marzy Ci się własny renifer przy w ogrodzie? W takim razie potrzebujesz tego rodzaju dekoracji.
LEDowe sznury i węże nadają się do tworzenia różnorodnych kształtów czy napisów. Na rynku dostępne są modele o długości od 5 do nawet 80 metrów, a rozmieszczone w nich punkty świetlne mają bardzo niewielkie odstępy. Dzięki temu ozdobisz nimi niemal całą posesję w bardzo efektowny sposób.

>>zobacz przykład


Chcesz postawić wiatę pod swoim domem?

Sprawdź naszą ofertę:
nowoczesna wiata garażowa

A w razie pytań daj znać:
+48 732 081 990
kontakt@marciniakogrodzenia.pl

 

A w razie pytań daj znać: