Marciniak Ogrodzenia - producent ogrodzeń nowoczesnych oraz wiat garażowych.

Baner Piotr Żyła
ARTYKUŁ

5 pomysłów na to, jak zaprojektować nowoczesne otoczenie domu


5 pomysłów na to, jak zaprojektować nowoczesne otoczenie domu i praktyczne podwórko


Masz piękny dom na wymarzonej działce. Nadeszła więc pora, by nadać całości unikalnego, nowoczesnego charakteru. Dziś postaramy się pokazać Ci, w jaki sposób możesz urozmaicić otoczenie wprowadzając na swoją działkę praktyczne rozwiązania. Zobacz, 5 pomysłów, które warto wprowadzić w życie na Twoim podwórku.


Nowoczesne ognisko pod domem

Czemu nie! Nie ma chyba nikogo, kto choć raz nie marzył o ogrzaniu zimowej aury ciepłymi płomieniami albo o klimatycznym ognisku z przyjaciółmi w letni wieczór.

Współczesne rozwiązania sprawiają, że design nowoczesnego ogniska może cieszyć oko o każdej porze dnia i roku. Jeśli chodzi o dostępne możliwości możesz postawić na gotowe rozwiązania lub pokusić się na zbudowanie czegoś całkowicie unikalnego. W internecie znajdziesz szereg wartych uwagi inspiracji (w ich poszukiwaniu polecamy zwłaszcza serwis pinterest.com).

Inspiracje nowoczesne ognisko przy domu
źródło: pinterest.com

Stalowa wiata garażowa

Alternatywa dla tradycyjnego garażu – równie praktyczna, a jednocześnie zdecydowanie bardziej od niego estetyczna. Wiata garażowa skutecznie chroni Twoje auto przed zjawiskami atmosferycznymi, a przy okazji może być dodatkową przestrzeń magazynową (tzw. wiata z pomieszczeniem gospodarczym). Co więcej, przy zastosowaniu się do kilku warunków postawienie wiaty garażowej bez pozwolenia jest bardzo łatwe.

Nowoczesna wiata garażowa to budowla na lata – tworzy się ją z cynkowanej ogniowo, wysokiej jakości stali, która odporna jest na najgorsze wichury, gwałtowne deszcze i śnieżyce. I oczywiście – nowoczesna wiata garażowa po prostu wygląda bardzo dobrze, to budowla, która potrafi idealnie wkomponować się w architekturę całego domu.

wiata na samochód carport zadaszenie_najlepsza wiata garazowa_carporty stalowe_najlepsze wiaty garazowe_projekty
Imitujące drewno lamele stalowe wytrzymują przez długie lata promieniowanie UV i wpływ warunków atmosferycznych

Ogród zimowy

Miejsce, w którym będziesz bliżej natury nawet w najgorsza pogodę. Rozwiązanie coraz popularniejsze także w Polsce może pełnić przeróżne funkcje – być przestrzenią rozbudowanego salonu, jadalnią czy oranżerią.

Aranżacja ogrodu zimowego nie jest jednak sprawą łatwą i wymaga skrupulatnego zaplanowania inwestycji. Może w tym pomóc doświadczony architekt wnętrz, który będzie wsparciem nie tylko przy tworzeniu rzutów technicznych, doborze mebli, dodatków czy roślin, ale i zaproponuje konkretne rozwiązania technologiczne związane z ociepleniem przestrzeni i jej praktycznym wykorzystaniem.

Inspiracje ogród zimowy
źródło: pinterest.com

Nowoczesne ogrodzenie

Bo nikogo chyba nie cieszy widok z okien na toporny betonowy płot wokół domu. Nowoczesne ogrodzenie to takie, które idealnie komponuje się z bryłą budynku – nie tylko chroni, ale też zdobi. Możesz je wykonać z drewna, betonu lub kamienia. My oczywiście zachęcamy do sprawdzenia minimalistycznych rozwiązań ze stali i metalu.

Zobacz naszą ofertę >> ogrodzenia nowoczesne

Możesz wybrać zarówno lekkie ogrodzenia z poziomych lameli, jak i szczelnie zabudowane z szerokimi panelami o bezspawowych łączeniach.

ogrodzenie nowoczesne zaluzja maricniak ogrodzenia
System kompleksowego ogrodzenia domu w nowoczesnym stylu od Marciniak Ogrodzenia

Ciekawe oświetlenie domu i działki

Dodatkowe punkty świetlne, które pozwalają cieszyć się domem także w nocy. Należy pamiętać, by typ oświetlenia był zawsze dobierany do potrzeb. Nad drzwiami wejściowymi idealnie sprawdzą się kinkiety LED, a na elewacji oświetlenie punktowe rzucające snopy światła po tynku, albo zamontowane na wysuniętych gzymsach dachu. Prócz nich można zastanowić się nad podświetleniem podjazdów, ścieżek, furtki, bramy wjazdowej czy małej architektury ogrodowej.

Natężenie żarówek powinno zostać indywidualnie dobrane do reflektorów i potrzeb mieszkańców, tak by nie nadszarpnąć zanadto portfela. Jeśli budżet nie stanowi dla Ciebie większego problemu możesz też zainwestować w oprogramowanie służące do sterowania całym systemem świetlnym – da Ci to możliwość ustawienia czasu pracy każdego z oświetleń zewnętrznych i wyłączania ich o dowolnej porze. Choć będzie to większy wydatek w dłuższej perspektywie pozwoli on osiągać znaczne oszczędności.

Nowoczesny dom - pinterest
źródło: pinterest.com

Chcesz postawić wiatę pod swoim domem?

Sprawdź naszą ofertę:
nowoczesna wiata garażowa

A w razie pytań daj znać:
+48 732 081 990
kontakt@marciniakogrodzenia.pl

 

A w razie pytań daj znać: