Zadzwoń do nas!

Wycena w 15 minut
Dostawa na terenie całej Polski
Darmowy pomiar w całej Polsce
Kompleksowe wykonanie
10 lat gwarancji.
Menu
Marciniak ogrodzenia - producent ogrodzeń nowoczesnych oraz wiat garażowych.

 

Wiata garażowa dwustanowiskowa – podstawowe cechy

Wiata garażowa to zadaszona konstrukcja której celem jest zapewnienie ochrony pojazdów (głownie samochodów ale też motocykli czy rowerów) przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, głównie przed deszczem i śniegiem. Wiaty garażowe dzielą się na jednostanowiskowe oraz wielostanowiskowe, z czego dużą popularność zyskują wiaty dwustanowiskowe. Konstrukcja wiaty może być przymocowana do ściany lub wolnostojąca. Regułą są dwie ściany boczne ale spotyka się także wiaty o czterech ścianach, które zapewniają większą ochronę pojazdów będących wewnątrz.

Współczesne wiaty garażowe dwustanowiskowe najczęściej wykonane są z metalów takich jak aluminium, stal oraz cyna oraz posiadają płaski, jednospadowy i nachylony pod kątem dach. Zobacz inne nasze produkty np. garaż z wiatą.

Wiata dwustanowiskowa – dane techniczne

Wybierając dwustanowiskową wiatę garażową warto postawić na wiatę CARPORT WIATA GARAŻOWA 2 HORYZONTAL 4+0. Wiata ta wykonana została ze stali ocynkowanej dzięki czemu jest trwała oraz odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zestaw z którego składa się wiata stanowią profile stalowe 100×100 (ocynkowane ogniowo) które zostały zakończone płaskownicami z otworami przeznaczonymi do kotwiczenia z fundamentem oraz wypełnieniami ścian w liczbie czterech. Dzięki temu rozwiązaniu konstrukcja jest stabilna oraz trwała.

Wysokość wiaty od strony wjazdu 275 cm
Wysokość wjazdu 250 cm
Szerokość całkowita 600 cm
Głębokość całkowita 600 cm
Wysokość 270 cm
Kolor wiaty Antracyt RAL 7016
Kolor garażu Antracyt RAL 7016
Odporność na obciążenie dachu 110-135 kg/m2

Dach wiaty został pokryty profilowaną blachą i spełnia wszystkie konieczne normy w tym normę PN-EN 1991-1-2:2005 oraz obciążenia wiatrem dla II strefy. Jednospadowy dach wiaty o wymiarach 600×600 ze spadkiem 1-1,5% pozwala nagromadzonemu śniegowi spadać grawitacyjnie i nie obciąża całej konstrukcji. W takim przypadku użytkownik unika wgniecenia, wygięcia lub uszkodzenia powierzchni dachu.

Dodatkowe wypełnienie ścian

Istnieje również możliwość wypełnienia wiaty ściankami. Na każdą stronę przypadają 3 elementy ścianki. Tył wiaty, lewa oraz prawa strona posiadają wypełnienie w 3 elementach.

Rodzaje wypełnień

Styl horyzontalny Styl żaluzjowy
1200 zł brutto za ściankę (1 z 3 na stronę) 1500 zł brutto za ściankę (1 z 3 na stronę)
wypełnienie ścianki - Wiata fotowoltaiczna wypełnienie żaluzjowe - wiata fotowoltaiczna

Dlaczego wiata garażowa dwustanowiskowa to dobry wybór dla Twojego domu?

Alternatywą dla murowanego garażu jest postawienie wiaty garażowej. Wymurowanie garażu wiąże się z wysokimi kosztami, obowiązkiem spełnienia licznych wymagań formalnych, zapewnieniem oświetlenia oraz odpowiedniego ogrzewania i wentylacji. Wiara garażowa ma tą przewagę nad garażem murowanym że nie generuje wysokich kosztów a jednocześnie charakteryzuje się taką samą funkcjonalnością jak murowany garaż. Skutecznie chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W odróżnieniu od murowanego garażu, wiata garażowa do powierzchni 50 m 2 nie wymaga pozwolenia na budowę a tylko zgłoszenia do starostwa właściwego ze względu na miejsce położenia nieruchomości na której ma powstać wiata. Regulują to przepisy prawa budowlanego a mianowicie zapis w ustawie który pozwala na wybudowanie garażu wolnostojącego, w tym wiaty garażowej do 50 m 2 bez uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Dwustanowiskowa wiata garażowa ma tą przewagę nad wiatą jednostanowiskową, że jest w stanie swobodnie pomieścić 2 wysokie auta osobowe. Wiata tego typu daje możliwość parkowania praktycznie każdego samochodu osobowego. Jest idealna dla osób posiadających większą liczbę aut które nie chcą wydawać majątku oraz tracić czasu na wykonanie skomplikowanego garażu murowanego. Ponadto, dwustanowiskowa wiata garażowa może pełnić funkcję praktycznego składziku który pozwoli zaoszczędzić cenne miejsce w domu.

Wiata dwustanowiskowa to przede wszystkim zalety. Do najważniejszych zaliczamy:

  • niski koszt budowy,
  • brak uciążliwych formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę,
  • szybki czas realizacji projektu.

Producent wiat dwustanowiskowych – Marciniak Ogrodzenia

Solidne oraz trwałe wiaty garażowe oferuje producent oraz dystrybutor najwyższej klasy ogrodzeń Marciniak Ogrodzenia. Firma specjalizuje  się w produkcji ogrodzeń, bram i furtek oraz wiat garażowych. Świadczy usługi najwyższej jakości a dzięki rozwiązaniom dopasowanym do potrzeb klienta oraz atrakcyjnym cenom jej usługi zostały docenione przez klientów nie tylko w Polsce ale też w całej Unii Europejskiej.

Marciniak Ogrodzenia tworzy także spersonalizowane wiaty garażowe dwustanowiskowe. Pomiar wykonywany jest z natury, czyli odbywa się w miejscu inwestycji tak by wszystkie produkty sprostały w całości oczekiwaniom klienta. Własna produkcja wiat, doświadczenie oraz stosowanie materiałów najwyższej jakości stanowi gwarancję na trwałość i wieloletnią funkcjonalność produktu.

 

 

Wybrane carporty
Zobacz więcej