Zadzwoń do nas!

Wycena w 15 minut
Dostawa na terenie całej Polski
Darmowy pomiar w całej Polsce
Kompleksowe wykonanie
10 lat gwarancji.
Menu
Marciniak ogrodzenia - producent ogrodzeń nowoczesnych oraz wiat garażowych.

 

Wiata garażowa z pomieszczeniem gospodarczym – podstawowe cechy

Wiata garażowa, to przede wszystkim wygoda. Stawianie murowanych garażów, wraz z ich zadaszeniem i wykończeniem pochłania dużą ilość gotówki. W definicję wykończenia wlicza się chociażby ogrzanie takiego miejsca, w okresie zimowym. Wiata garażowa nie wymaga pozwolenia na budowę, ale pod jednym warunkiem. Jej powierzchnia nie może przekraczać 50m2, pod innym warunkiem będzie potrzebna zgoda na wybudowanie takiej wiaty. Mimo, to obowiązkiem budującego jest zgłoszenie takiego zamiaru do odpowiedniego urzędu(starostwa powiatowego lub urzędu gminy). Dany organ ma prawo do sprzeciwu, ale tylko przez 30 dni. Jeśli po tym okresie nie wniesie go, można stawiać wiatę garażową. Przyjmuje się, że jest to budynek otwarty. Ma maksymalnie trzy ściany. Całość można również określić, jako zadaszenie postawione na słupkach.

Jaką wiatę z pomieszczeniem gospodarczym wybrać?

Warto zainwestować również w wiatę garażową z pomieszczeniem gospodarczym. Oprócz zadaszenia, pod którym można schować samochód, czy rower, można mieć również pomieszczenie na sprzęty gospodarcze. Wiatę warto dostosować dobrze do swoich potrzeb.

Pojedyncza wiata z pomieszczeniem gospodarczym

Dostosowana głównie do postoju jednego samochodu. Długość pomieszczenia magazynowego wynosi 300 cm. Co za tym idzie nie zmieszczą się do niego duże rzeczy. Jednak bez problemu pomieści się rower, czy kosiarka. W samym pomieszczeniu magazynowym istnieje możliwość założenia również nawet oświetlenia. Wiata odporna jest na mocne promienie słoneczne, a także mrozy. Wykonana z ocynkowanej stali nierdzewnej.

Wiata dwustanowiskowa z pomieszczeniem gospodarczym

Większa wiata, a więc i większa pomieszczenie gospodarcze. Ma ono aż 6 metrów długości! W związku z tym może być, to nie lada gratka dla Panów majsterkowiczów. Mogą stworzyć oni sobie tam, swój własny przydomowy warsztat. Dzięki nowoczesnej strukturze, konstrukcja gotowa jest do kotwiczenia z fundamentem. Po jej zakupie dla klienta oferowany jest 10-letni okres gwarancji.

Wiata dwustanowiskowa z pomieszczeniem gospodarczym – dane techniczne

Wysokość wiaty od strony wjazdu 275 cm
Wysokość wjazdu 250 cm
Szerokość całkowita 600 cm
Głębokość całkowita 600 cm
Wysokość 270 cm
Kolor wiaty Antracyt RAL 7016
Kolor garażu Antracyt RAL 7016
Odporność na obciążenie dachu 110-135 kg/m2

Wykonana z ocynkowanej konstrukcji. Jej przekrój wynosi 80mm. Słupy wiaty na końcu zakończone płaskownikami, które dzięki otworom, przygotowane zostały do kotwiczenia z fundamentem. Dach został wykonany zależnie od zamówionej wersji. W przypadku wersji na jedno auto, zamontowane zostały krokwie o wymiarach 300x600cm, oraz słupy o przekroju 80×80. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w wiacie, przystosowanej na dwa samochody. W takiej sytuacji krokwie mają 600x600cm, a słupy 100×100. Dach ze spadkiem 1-1,5% – jednospadowy.

Dodatkowe wypełnienie ścian

Istnieje również możliwość wypełnienia wiaty ściankami. Na każdą stronę przypadają 3 elementy ścianki. Tył wiaty, lewa oraz prawa strona posiadają wypełnienie w 3 elementach.

Rodzaje wypełnień

Styl horyzontalny Styl żaluzjowy
1200 zł brutto za ściankę (1 z 3 na stronę) 1500 zł brutto za ściankę (1 z 3 na stronę)
wypełnienie ścianki - Wiata fotowoltaiczna wypełnienie żaluzjowe - wiata fotowoltaiczna

Dlaczego wiata dwustanowiskowa z pomieszczeniem gospodarczym to dobry wybór dla Twojego domu?

Wiata chroni przed zjawiskami pogodowymi. Dzięki niej samochód nie będzie musiał stać na deszczu. Jego kolor pozostanie bardziej wyrazisty, dzięki ochronie przed promieniami słonecznymi. Kolejnym powodem zainwestowania w nią, jest brak wielu formalności w urzędzie. Wystarczy zgłosić taką chęć wybudowania takiej wiaty, a sprawa maksymalnie rozpatrywana będzie przez 30 dni. Szybko! Zachęcić może również niski koszt jej budowy. Szkielet konstrukcji i zadaszenie, to podstawowe elementy wiaty garażowej. Dzięki niskim kosztom jej powstawania, może ona stanowić również tymczasowe rozwiązanie przed budową garażu. Pomieszczenie gospodarcze obok, daje bardzo wysoką funkcjonalność takiej wiaty. W takim momencie staje się ona również miejscem przechowania wielu akcesoriów gospodarczych. Wykonana z tynku mozaikowego, staje się również idealnym uzupełnieniem dla domu, przy którym stoi.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Minusów jest znacznie mniej niż plusów. To, co na pewno rzuci się każdemu w oczy, to powierzchnia. Zdecydowanie większa będzie w murowanym garażu. Ale nie jest, to żadną tajemnicą. Osoba, która stawia wiatę, raczej nie liczy się z nie wiadomo jakimi oczekiwaniami, odnośnie powierzchni użytkowej. Aby konstrukcja była nazywana wiatą, nie może mieć czterech ścian. W takim wypadku byłaby już garażem. Maksymalnie trzy ściany, mogą narazić samochód na minusowe temperatury. W związku, z czym zamarzać mogą chociażby niektóre płyny. Urzędnicy bronią się, aby ludzie nie stawiali wielu wiat na terenach swoich posesji. Uwaga! Na każde 500m2 działki budowlanej przypada tylko jedna wiata garażowa!

Producent wiat z pomieszczeniem gospodarczym – Marciniak Ogrodzenia

Marciniak Ogrodzenia jako producent wiat z pomieszczeniem gospodarczym oferuje trwałe, solidne i nowoczesne produkty. Jednak nie jest to jedyna specjalizacja tej firmy. Wykonujemy również ogrodzenia, bramy oraz furtki. Każdy nasz klient ma możliwość skorzystania również z dokonania pomiarów przez naszych ekspertów. Dzięki atrakcyjnym cenom i dopasowywaniu się do potrzeb klienta mamy zwolenników na terenie całej Polski.

Skorzystaj z usług ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i dopasuj do swoich potrzeb wiaty garażowe z pomieszczeniem gospodarczym. Nasz specjalista przyjedzie do Ciebie i dokona niezbędnych pomiarów. Dodatkowo dogadasz z nim szczegóły dotyczące Twojego zamówienia. Zaraz po tym zabierzemy się za produkcję Twojej wiaty. Dzięki własnemu parkowi maszyn i materiałom najwyższej jakości stworzymy dla Ciebie wiatę z wieloletnią gwarancją trwałości.

 

Wybrane carporty
Zobacz więcej